Slunečnice 250 g

Neohodnoceno
Značka: GOODIE s.r.o.

Slunečnicová semínka jsou skvělým zdrojem bílkovin s vysokou výživnou hodnotou. Původem jsou slunečnicová semínka z Mexika a Peru a mnohá století sloužila jako důležitá potrava Indiánům. Naše semínka jsou loupaná a nesolená.

Dostupnost Skladem
Kód: 99974
53 Kč 21,20 Kč / 100 g
Slunečnice 250 g
Neohodnoceno
Značka: GOODIE s.r.o.
PRODUKTY S LÁSKOU TVOŘENÉ
POCTIVÉ PRODUKTY
PRODEJNA I E-SHOP
PRODEJNA I E-SHOP
S VÝBĚREM RÁDI PORADÍME
PORADÍME S VÝBĚREM
NÁKUP AŽ PŘED DVEŘE
NÁKUP AŽ PŘED DVEŘE

V hrnečku slunečnicových semínek (cca 60 g) je obsaženo až 90 % doporučené denní dávky důležitého antioxidantu vitamínu E, který přispívá k ochraně buněk proti oxidativnímu stresu.

Použití:

Semínka jsou určena k přímé spotřebě. Nutričně, vzhledově i chuťově dokáží k dokonalosti doladit většinou pokrmů zejména zeleninové i ovocné saláty, některé omáčky, krémové polévky. Hodí se na přípravu pomazánek nebo jako základ pro pesta.

Doporučení: Pro lepší a efektivnější stravitelnost semínka namočte přes noc na několik hodin ve vodě. Dochází k aktivaci procesů, semínka jsou po namočení měkká a množství živin je v nich výrazně vyšší než před namáčením. Po namáčení semínka slijte a konzumujte v salátech, pomazánkách, kaších nebo v jogurtech. Po opláchnutí můžete semínka následně sušit v troubě cca na 80 °C. Usušená a aktivovaná semínka můžete skladovat k dalšímu využití, jejich trvanlivost je kratší. Nejkratší trvanlivost mají mletá semínka.

Slunečnicová semínka jsou vhodná k nakličování. Celý proces trvá cca 36 hodin. Stačí semínka přes noc namočit, po namočení přendat do nakličovací misky nebo sklenice. Semínka získají ohromné množství živin, jemnou strukturu a báječnou chuť.

Věděli jste že?

Slunečnice byly jedny z prvních rostlin pěstované na území USA. Lidé v Severní Americe je používali přes 5000 let jako zdroj potravy a surovinu pro výrobu slunečnicového oleje. Části rostlin jako kořeny či stonky se využívají k různým účelům, např. zdroj přírodního pigmentu barviva, ale korunní plátky slunečnic jsou pro člověka považovány za jedovaté.

Složení:

slunečnice loupaná

Nutriční hodnoty (100 g):

Energie: 2450 kJ / 548 kcal
Tuky: 51,5 g
z toho nas. mast. kys.:4,5 g
Sacharidy: 20 g
z toho cukry: 2,6 g
Bílkoviny: 20,8 g
Vláknina: 8,6 g
Sůl: 0 g
Vitamín E: 12,3 mg (102,5%)*
Kyselina linolová: 8,07 g
* referenční hodnota příjmu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: