Nachmelená opice

Člověk je z opice a po pivu je nachmelený…
proto Nachmelená Opice

Jsme nezávislý řemeslný (CRAFT) pivovar založený roku 2015 rodinou Valentů z Krnova a rodinou Kuřeců zastoupenou sládkem Michalem Kuřecem z nedalekého Města Albrechtic. Rodina Valentů vlastnila objekt haly v bývalé textilce Karnola v Krnově a Michal Kuřec zase pivovarství studoval a pak sbíral zkušenosti v Pivovarech Lobkowicz jako technolog. V roce 2014 slovo dalo slovo a na podzim 2015 byly uvařeny první várky piva pod značkou Nachmelená Opice v Krnově.

Naším cílem je dělat lidem radost prostřednictvím piva a značky. Vaříme spodně kvašená piva, ale převážně se zaměřujeme na svrchně kvašená piva, rádi objevujeme nové a netradiční pivní styly. To vše se snažíme dělat s láskou a pokorou k řemeslu.

Barvu vrátí do líčka Nachmelená Opička

 

Srdcem pivovaru je 3-nádobová nerezová varna o objemu 20 hl, ohřev je zajištěn párou. Pivo vaříme na jeho originální stupňovitost, pak už jej neředíme.

Hlavní kvašení a dokvašování probíhá v cylindrokonických tancích o objemu 20 a 40 hl. Tanky jsou vybaveny plášťovým chlazením, což nám umožňuje přesnější kontrolu teplot kvašení a dokvašování.

Naše pivo nefiltrujeme a nepasterizujeme. Pro stáčení používáme přetlačné tanky, kam se pivo přepustí po procesu ležení a nechá se před stáčením odpočívat. Tím dosahujeme lepší kvality piva s ohledem na jeho zákal a standardnost.

Pivo stáčíme do sudů o objemu 15, 30 a 50 litrů, do skleněných lahví 750 ml a od roku 2021 také do plechovek o objemu 500 a 330 ml. Ke stáčení nám slouží automatická linka na sudy a poloautomatický plnič lahví s evakuací vzduchu. Pro tlačení piva, předplňování sudů a lahví používáme oxid uhličitý a dusík jako tlačný plyn, abychom tak zamezili oxidaci piva.

 

 

CHLAZENÉ ZBOŽÍ JE DOSTUPNÉ POUZE NA PRODEJNĚ V KRÁMKU.