Prunus

Naši rodinnou firmu založil můj tatínek, Stanislav Dokoupil, krátce po roce 1990.Vyráběl kečup, rajčatový protlak, zeleninové lečo balkánské, zelí bílé a kysané a také okurky.Práce jej velmi zajímala a bavila, bohužel v roce 2012 odešel. Zkušenosti si vzal s sebou, ale uskutečněné skvělé nápady tady zůstaly.

Proto jsem se rozhodla, že budu ve výrobě s pomocí maminky a celé své rodiny pokračovat.

Logo Kečup Prunus

Kečup, rajčatový základ a zeleninové lečo balkánské plníme do sklenic objemu 500 ml, zelí bílé a kysané do objemu 720 ml. Našimi odběrateli jsou také velké kuchyně, proto plníme i sklenice 4 litrové.

Zelí a cibuli do výroby nakupujeme výhradně od českých zelinářů, kteří hospodaří v nejbližším okolí, ale rajčatům se v našich podmínkách nedaří. Hlavní surovinu na kečup i rajčatový základ nakupujeme z dovozu, ale kvalitu rajčat si pečlivě hlídáme, aby náš kečup byl opravdu na vysoké úrovni.

K zahuštění používáme modifikovaný kukuřičný škrob. Chtěla bych upozornit, že nemá nic společného s problematikou geneticky modifikovaných organizmů. Výraz „modifikovaný škrob„ vyjadřuje způsob úpravy přírodního škrobu. Znamená to, že přírodní škrob byl pomocí fyzikálně-chemických nebo enzymových postupů upraven tak, aby se dosáhlo požadovaných vlastností.

Kukuřičný škrob neobsahuje lepek.

Zelí na kysání si krouháme bezprostředně před solením. Opět ručně „šlapeme“ do sudů, kde necháme řádně vykysat. Následně vaříme a plníme do sklenic. Bílé zelí vaříme přímo z čerstvě nakrouhaného zelí. Přidáváme pyrosiřičitan draselný k zachování bílé barvy.

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Cena

5659
15659

Značky

Položek k zobrazení: 4
Jemný kečup prunus 500g
56 Kč

Zpracovaná zelenina. Jednodruhová, zahuštěná s podílem přidaného cukru. Zahuštěné, sterilované

Kód: 4557
Rajčatový základ 500g
56 Kč

Zpracovaná zelenina. Jednodruhová, zahuštěná s podílem přidaného cukru

Kód: 4554
Zelí bílé ve sladkokyselém nálevu 720g
56 Kč

Zpracovaná zelenina Sterilovaná zelenina, jednodruhová

Kód: 7837
Zelí kysané 720g
59 Kč

Zpracovaná zelenina Sterilovaná zelenina, jednodruhová

Kód: 4566