Kii AA – Keňa 250g

Neohodnoceno
Značka: Candycane s.r.o.

Už se taky nemůžete dočkat jara? Zkraťte si čekání s naší novou svěží a šťavnatou keňskou kávou na filtr. Je plná tónů rybízu, ostružin a ibišku. Jaro ve vašem hrnku.

Kii Factory je jednou ze tří zpracovatelských stanic Rung'eto Cooperative Society v regionu Kirinyaga, který se nachází ve střední Keni. Kii a další promývací stanice Rungeto jsou vždy naší první prioritou.

Kávovníky farmářů se nacházejí na svazích hory Mount Kenya, která je spolu se sousedním regionem Nyeri známá svými intenzivními, komplexními a chuťově plnými kávami. Sběr kávy probíhá ručně v několika vlnách a ještě před zpracováním jsou všechny třešně důsledně přebírány tak, aby se vytřídily všechny defekty. Následuje tradiční suchá fermentace a promývání vodou v kanálech. Poté se káva třídí dle hustoty a suší se až čtrnáct dnů na vyvýšených afrických postelích. Každá šarže se skládá z kávy od stovek drobných pěstitelů v okolí mycí stanice (továrny). Farmáři pěstují především SL28 a SL34, ale stejně jako téměř u všech káv z Keňských kooperativ to může být mix všeho možného. Další normální kultivary jsou K7, Ruiru 11 a nově také Batian. Kii má certifikaci Fairtrade.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 1000610
355 Kč 142 Kč / 100 g
Kii AA – Keňa 250g
Neohodnoceno
Značka: Candycane s.r.o.
PRODUKTY S LÁSKOU TVOŘENÉ
POCTIVÉ PRODUKTY
PRODEJNA I E-SHOP
PRODEJNA I E-SHOP
S VÝBĚREM RÁDI PORADÍME
PORADÍME S VÝBĚREM
NÁKUP AŽ PŘED DVEŘE
NÁKUP AŽ PŘED DVEŘE
PRODUCENT Rungeto Farmers Cooperative
OBLAST Kirinyaga
NADMOŘSKÁ VÝŠKA 1 800 m n. m.
ODRŮDY SL-34, SL-28, Batian, Ruiru 11
ZPRACOVÁNÍ Promyté
SKLIZEŇ 2023
CUPPINGOVÉ SKÓRE 88,5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: