Frinsa Manis – Indonésie 250g

Neohodnoceno
Značka: Candycane s.r.o.

Wildan Mustofa a jeho manželka Atieq Mustikaningtyas zahájili svůj první kávový projekt v oblasti Sindangkerta, Weninggalih v roce 2010. Toto později přerostlo v hlavní pěstitelskou oblast na jeho farmě Java Frinsa Estate. Od prvního roku produkce se Wildan zaměřuje na kvalitu, což vyžaduje pečlivou pozornost a procesy.

Tým Frinsa je zkušený v zpracovatelských technikách, přičemž uplatňují pečlivou kontrolu nad celým procesem, od sklizně až po třídění a expedici. Wildan Mustofa a jeho manželka Atieq Mustikaningtyas odstartovali svůj kávový projekt v roce 2010 v oblasti Sindangkerta, Weninggalih. Tato lokalita se později stala hlavním pěstitelským místem na farmě Java Frinsa Estate.

Tento lot byl zptacován experimentální technikou prodloužené anaerobní fermentace s použitím bakterii Lactobacillus. Plody jsou ručně sklizeny, omyty a následně fermentovány 2-3 dny s pomocí bakterie Lactobacillus, což přináší rafinovanější fermentační proces. Kvůli vlhkému klimatu se většina kávy před-suší ve skleníku. Tato technika představuje jednu z mnoha inovaci na indonéském trhu, kterou přinesl tým Frinsa Manis. Následně je káva sušena na zemi nebo ve parabolických sušárnách po dobu 14-20 dnů. Tento postup zajišťuje rovnoměrné sušení a tím konzistentní výsledky. Projekt Wildana a Atieq nejen zlepšuje kvalitu kávy, ale má také pozitivní sociální a ekonomický dopad na komunitu s dlouhodobými výhodami pro ochranu vody a obnovu lesů.

Dostupnost Skladem
Kód: 1000611
360 Kč 144 Kč / 100 g
Frinsa Manis – Indonésie 250g
Neohodnoceno
Značka: Candycane s.r.o.
PRODUKTY S LÁSKOU TVOŘENÉ
POCTIVÉ PRODUKTY
PRODEJNA I E-SHOP
PRODEJNA I E-SHOP
S VÝBĚREM RÁDI PORADÍME
PORADÍME S VÝBĚREM
NÁKUP AŽ PŘED DVEŘE
NÁKUP AŽ PŘED DVEŘE
PRODUCENT Wildan Mustofa
OBLAST Weninggalih
NADMOŘSKÁ VÝŠKA 1 400 m n. m.
ODRŮDY Sigararutang, Andungsari
ZPRACOVÁNÍ anaerobní naturální laktické
SKLIZEŇ 2023
CUPPINGOVÉ SKÓRE 87,25

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: